ALES Puan Hesaplama 2021

ALES puan hesaplama 2021 robotu ÖSYM 2021ALES sınavlarından ve denemelerinden alacağınız puanları önceden doğru ve yanlışlarınızı girerek kolayca öğrenebilmeniz için hazırlanmıştır. Sonuçları etkileyen faktörler ÖSYM güncel verilerinden alınmış puan hesaplama robotudur.

ALES Puan Hesaplama 2021

Doğru Yanlış Net
*Sayısal Test: (50)
*Sözel Test: (50)
* Zorunlu Alanları Doldurmalısınız!

ALES 2021 sınavlarıyla ilgili temel bilgilendirme aşağıda yapılmıştır. ALES sınavıyla ilgili verilen bilgiler ÖSYM kılavuzu ve güncel ÖSYM takviminden derlenmiştir.

ALES nedir?

ALES ya da Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı, Türkiye’de yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı gibi kadrolara yapılacak atamalar için ÖSYM tarafından düzenlenen sınava verilen isimdir.

ALES’e kimler girebilir?

ALES’e bir lisans programından mezun olabilecek durumda bulunanlar, lisans programını bitirenler ile denklik belgesi almış olmak kaydıyla yurt dışında lisans eğitimi görmüş olanlar başvurup sınava girebilirler.

ALES’te yanlışlar doğruyu götürüyor mu?

Evet götürüyor. ALES’te 4 yanlış 1 doğruyu götürmektedir.

ALES’te kaç soru var?

ALES’te 100 soru sorulmaktadır.

ALES sınav süresi kaç dakika?

ALES’te yer alan 100 soruya karşılık 150 dakika saat verilmektedir.

ALES yılda kaç kez yapılıyor?

ALES 2019’da üç kez yapılmıştı. Güncel ÖSYM takvimine baktığımızda ALES 2020 Ağustos ve Aralık aylarında yani 2 kez yapılacak.

ALES sınavı için puan hesaplama motorumuzu kullanabilir ve ÖSYM ile birebir uyumlu ALES puan hesaplamanızı yapabilirsiniz. ALES hakkında bilmek isteğiniz, merak ettiğiniz konular hakkında yorum atarak bizlere en kısa sürede ulaşabilir ve cevaplar bulabilirsiniz.

Post Comment